• کد نمایش افراد آنلاین
 • شرکت حسابداری و مشاوره مالی حسابگران مبتکر کردستان(سهامی خاص) - جزئیات مالیات‌ پزشکان در سال ۹۳(شرایط پذیرش اظهارنامه های مالیاتی پزشکان)
   
  شرکت حسابداری و مشاوره مالی حسابگران مبتکر کردستان(سهامی خاص)
  چشمها را باید شست جور دیگر باید دید
                                                          
  درباره وبلاگ

  با سلام
  شرکت حسابگران مبتکر کردستان یک شرکت حسابداری و مشاوره مالی است که جهت ارتقاع سطح کمی و کیفی عملیات حسابداری واحدهای تولیدی،خدماتی و بازرگانی و به منظور کاهش هزینه ها؛افزایش بهره وری و در نتیجه افزایش سود آماده ارائه خدمات به صاحبان محترم مشاغل کوچک و بزرگ می باشد.
  مدیر وبلاگ : آدام اسمیت
  مطالب اخیر
  نظرسنجی
  حسابگران تا چه میزان توانسته به شما کمک کند ؟  ارتباط با حسابگران
  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  
  <

   

  معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی توضیحاتی درباره مالیات‌های جامعه پزشکی با وجود عدم امضای تفاهم‌نامه میان سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی ارائه داد و در عین حال در واکنش به تعیین مالیات‌های سنگین برای داروخانه‌ها گفت: متاسفانه گاهی نرخ داروها بر حسب تخمین مقایسه شده و این کار به اقتصاد داروخانه‌ها آسیب رسانده است.


   دکتر محمد جهانگیری درباره تکلیف مالیات‌های سال ۹۳ برای جامعه پزشکی، با بیان اینکه بر اساس آنچه اعلام شده افراد باید اظهارنامه‌های خود را تا ۳۱ تیر ماه تحویل می‌دادند، گفت: بر همین اساس ما اقدامات و اطلاع‌رسانی لازم را برای جامعه پزشکی انجام دادیم و روش‌هایی را بعد از هماهنگی با سازمان امور مالیاتی، به پزشکان اعلام کردیم و اگر جامعه پزشکی بر آن اساس عمل کنند سازمان امور مالیاتی از این روش‌ها حمایت کرده و اظهارنامه‌های آنها را می‌پذیرد.
  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،جهانگیری در تشریح این روش‌ها، اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های ما تغییر خاصی در درآمدهای پزشکان بخش خصوصی حاصل نشده بود. به همین دلیل با هماهنگی با سازمان امور مالیاتی بنا شد پزشکانی که میزان مالیات‌شان در گذشته یک میلیون تومان، بین یک تا پنج میلیون تومان و بیش از پنج میلیون تومان بوده است، به ترتیب ۱۲، ۱۸ و ۲۴ درصد رشد مالیاتی را برای سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ اعلام کنند. بنابراین سازمان امور مالیاتی اظهارنامه کسانی را که بر اساس این فرمول اظهارنامه خود را پر کرده‌اند، می‌پذیرد.
  جهانگیری درباره پزشکانی که اظهارنامه‌های خود را بر اساس این فرمول ارسال نکرده‌اند، گفت: قطعا اظهارنامه‌های آنها بر اساس نحوه پر کردن اظهارنامه بررسی می‌شود. علیرغم ابطال تفاهم‌نامه سازمان‌های امور مالیاتی و نظام پزشکی از سوی دیوان عدالت اداری، اما ما با سازمان امور مالیاتی مذاکراتی انجام داده‌ایم که امسال هم طبق روال گذشته عمل شود و سعی کردیم امسال تغییر رویکرد جدیدی نداشته باشیم و امیدواریم این اتفاق بیفتد. بر همین اساس خوشبختانه توانستیم هماهنگی‌هایی را ایجاد کنیم که جامعه پزشکی که یکی از خوش حساب‌ترین جوامع در دادن مالیات است، بتواند به روال گذشته اقدام کند.
  وی با اشاره به عدم امضای تفاهم‌نامه مالیاتی میان سازمان امور مالیاتی و نظام پزشکی، افزود: این تفاهم به دلیل مسائل خاصی انجام نشد. یکی از آن مسائل حکم دیوان عدالت اداری بوده است. بر اساس قانون زمانی که سازمان امور مالیاتی تفاهمی را انجام می‌دهد، حق تعیین شرط ندارد و باید اظهارنامه‌ها را بر اساس آنچه در سال مالیاتی اعلام شده، بپذیرد؛ اما در تفاهم‌نامه‌های این سازمان با نظام پزشکی شرط هم وجود داشت. برای مثال در این تفاهم‌نامه حداقل و حداکثر مالیات تعیین می‌شد. بنا به همین دلایل دیوان عدالت اداری با اعلام اینکه این شروط نباید گذاشته می‌شد، رای به عدم امضای تفاهم‌نامه داده بود.
  جهانگیری افزود: بعد از این رای دیوان عدالت اداری، انجام تفاهم امکان‌پذیر نیست. البته امسال مالیات‌های جامعه پزشکی بر اساس قانون انجام می‌شود. قانون سازمان مالیاتی اظهارنامه‌هایی را که با رعایت اصول این سازمان ارسال شده، بدون رسیدگی می‌پذیرد. در این راستا ما قوانین سازمان امور مالیاتی را به جامعه پزشکی اعلام کرده و گفتیم اگر این قوانین را رعایت کنند، اظهارنامه آنها پذیرفته خواهد شد. در نتیجه همکارانی که به این منوال عمل کرده و اظهارنامه‌ها را تا مهلت تعیین شده به صورت الکترونیک ارسال کردند، اظهارنامه آنها پذیرفته می‌شود.
  وی در تشریح جزییات مالیات‌های جامعه پزشکی با بیان اینکه هنوز تعداد کسانی که معافیت مالیاتی گرفته‌اند مشخص نشده، گفت: در معافیت مالیاتی کسانی که درآمد مشمول مالیات‌شان زیر ۱۲ میلیون باشد از مالیات معاف می‌شوند.
  وی افزود: ۱۵ درصد از کل درآمد پزشکان عمومی، ۲۵ درصد از درآمد متخصصان و ۲۵ درصد از درآمد برخی تخصص‌ها و فوق تخصص‌ها مشمول مالیات می‌شود و اگر این مشمولیت زیر ۱۲میلیون باشد، فرد از مالیات معافیت است.
  جهانگیری با بیان اینکه غالب مالیات‌های جامعه پزشکی در سال گذشته زیر پنج میلیون بوده، اظهار کرد: چرا که غالب مالیات‌ها برای مطب‌های پزشکان و دندانپزشکان است. پزشکان عمومی ما نیز غالبا بیش از دو یا سه روز در مطب فعالیت ندارند و در بیمارستان‌ها هستند که در زمان حضور در بیمارستان، خود بیمارستان مالیات‌شان را پرداخت می‌کند.
  پیگیر مالیات‌های داروخانه‌ها هستیم
  معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی در ادامه با اشاره به مشکلات داروخانه‌ها مبنی بر تعیین مالیات‌های بسیار زیاد از سوی سازمان امور مالیاتی و گلایه داروسازان، گفت: در این زمینه هماهنگی‌ها و پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم. البته باید به این نکته توجه داشت که درآمد داروخانه‌ها شفاف است، اما متاسفانه گاهی محاسبه و ممیزی‌هایی که انجام می‌گیرد بر اساس موارد دیگری است.
  جهانگیری افزود: کد داروها در داروخانه کاملا مشخص است و همه داروخانه‌ها با سازمان‌های بیمه‌گر قرارداد دارند، به طوری که بازپرداخت هزینه خرید داروها بعد از گذشت چهار تا شش ماه از سوی بیمه‌ها پرداخت می‌شود. در این مدت ممکن است دارویی مستهلک شود و این موضوع داروخانه‌ها را با مشکل روبرو کند. این مسائل را به دوستان‌مان در امور مالیاتی گفتیم تا آنها را مدنظر قرار دهند.
  وی با اشاره به تاخیری که امسال از سوی بیمه‌ها در پرداخت اسناد داروخانه‌ها ایجاد شده، گفت: به دلیل این تاخیرها، داروخانه‌ها از نظر اقتصادی دچار مشکل هستند. از طرف دیگر هم نظارت بر دارو وجود دارد و هیچ دارویی حتی یک ریال بالاتر از نرخ مصوب فروخته نمی‌شود؛ چرا که بیمه‌ها پول آنها را پرداخت می‌کنند و همه این نرخ‌ها سند خورده و بسیار شفاف است. اما متاسفانه گاهی نرخ داروها بر حسب تخمین مقایسه شده و این کار به اقتصاد داروخانه‌ها آسیب رسانده است. البته در ضرایب مالیاتی، تغییری نسبت به سال گذشته دیده نشده است، اما سازمان نظام پزشکی برای رفع نگرانی از جامعه داروسازان پیگیر این موضوع است.


   

  نوع مطلب : دانستنیهای مالیاتی، عمومی، اخبار، 
  برچسب ها : جزئیات مالیات پزشکان، شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی پزشکان،
  لینک های مرتبط : منبع،
  چهارشنبه 25 دی 1398 ساعت 17 و 22 دقیقه و 21 ثانیه
  Hi everyone, it's my first pay a visit at this website, and piece of writing is really fruitful for me, keep up posting such articles.
  یکشنبه 15 دی 1398 ساعت 16 و 41 دقیقه و 37 ثانیه
  Thanks for sharing such an article with. I found it very helping and it actually worked for me. Keep it up with your job.
  شنبه 14 دی 1398 ساعت 19 و 49 دقیقه و 43 ثانیه
  Good article. I am dealing with a few of these issues as well..
  چهارشنبه 11 دی 1398 ساعت 15 و 58 دقیقه و 49 ثانیه
  Thanks for sharing such an article with. I found it very helping and it actually worked for me. Keep it up with your job.
  جمعه 6 دی 1398 ساعت 09 و 24 دقیقه و 39 ثانیه
  Very nice and informative post.
  سه شنبه 19 آذر 1398 ساعت 11 و 13 دقیقه و 10 ثانیه
  Download ringtones, message tones, alert tones etc... Free mobile ringtones for all type of phones, shared and submitted by our users. Choose from over 41000 ringtones uploaded under various categories. Get the latest ringtones in mp3 file format and set the coolest, trendiest tone as your mobile ringtone.<br>

  <a href=https://dolotnuthietke.com>oneplus 6 ringtone download mp3</a>
  <a href=https://dolotnuthietke.com>mp3 ringtones download</a>
  <a href=https://dolotnuthietke.com/sitesmapes.php>ringtone download mp3 tamil songs</a>
  <br>

  Access unlimited number of ringtones and download them with out sign up or registration. Surveys reveal that more than half of the mobile phone users between 15 to 30 years of age download ringtones at least once. To upload and share your collection of ringtones with other, click the 'Upload Ringtone' button and submit .mp3 files under 2MB in size.<br>

  <a href="http://www.zerozero.ir/post/2906/">mp3 ringtones download</a>
  ed93b9c
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر


   
     
  ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو