• کد نمایش افراد آنلاین
 • شرکت حسابداری و مشاوره مالی حسابگران مبتکر کردستان(سهامی خاص) - جزئیات ۱۱۰ شغل سخت و زیان آور در ۱۳ گروه شغلی
   
  شرکت حسابداری و مشاوره مالی حسابگران مبتکر کردستان(سهامی خاص)
  چشمها را باید شست جور دیگر باید دید
                                                          
  درباره وبلاگ

  با سلام
  شرکت حسابگران مبتکر کردستان یک شرکت حسابداری و مشاوره مالی است که جهت ارتقاع سطح کمی و کیفی عملیات حسابداری واحدهای تولیدی،خدماتی و بازرگانی و به منظور کاهش هزینه ها؛افزایش بهره وری و در نتیجه افزایش سود آماده ارائه خدمات به صاحبان محترم مشاغل کوچک و بزرگ می باشد.
  مدیر وبلاگ : آدام اسمیت
  مطالب اخیر
  نظرسنجی
  حسابگران تا چه میزان توانسته به شما کمک کند ؟  ارتباط با حسابگران
  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  
  <

  در مشاغل گروه اول که به نام گروه الف شناخته می‌شوند کارفرمایان کارگاه‌های دایرمکلفند ظرف دو سال از تاریخ ابلاغ تصمیم قطعی کمیته یا شورا حسب مورد نسبت به سالم سازی، کاهش آلاینده‌ها، ایمن‌سازی عوامل و شرایط محیط کار مطابق حد مجاز و استاندارد‌های مشخص شده در قانون کار و آیین‌نامه‌های مربوط (مصوب شورای عالی حفاظت فنی) و سایر قوانین موضوعه در این زمینه اقدام کنند.


  محمد حسن زدا معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی از شناسایی و تصویب حدود ۱۱۰شغل سخت و زیان آور در قالب سیزده گروه شغلی خبر داد.پیش از این تشخیص مشاغل گروه ب به عهده کمیته های پیش بینی شده در آیین نامه بود و این موضوع موجب اعمال سلیقه در مشاغل گروه ب می شد و به همین دلیل بیش از ۱۲۰۰ شغل در کمیته ها به عنوان مشاغل گروه ب رأی داده شده بود. اما پس از بررسی‌های لازم حدود ۱۱۰ شغل در سیزده گروه شغلی احصا و به تصویب شورای عالی حفاظت فنی رسید تا از این به بعد کمیته‌های بدوی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانها طبق معیار‌های مشخص شده و دستور‌العمل واحد در خصوص درخواست بیمه شدگان برای بازنشستگی بر اساس مشاغل سخت و زیان آور تصمیم‌گیری کنند.


  در قانون به صراحت درباره ماهیت و ویژگی‌های مشاغل سخت و زیان آور بحث شده است اما به طور کلی باید گفت که مشاغل سخت و زیان‌آور به دو دسته تقسیم می‌شوند: نخست مشاغلی که ذاتاً جزو مشاغل سخت و زیان آور نیستند به عبارتی مشاغلی که صفت سخت و زیان‌آوری با ماهیت آن شغل وابستگی دارد اما با به کارگیری تمهیدات بهداشتی، ایمنی و تدابیر مناسب از سوی کارفرما می‌توان سختی و زیان‌آوری آنها را حذف کرد مثل تراشکاری و، جوشکاری و….

  در مشاغل گروه اول که به نام گروه الف شناخته می‌شوند کارفرمایان کارگاه‌های دایرمکلفند ظرف دو سال از تاریخ ابلاغ تصمیم قطعی کمیته یا شورا حسب مورد نسبت به سالم سازی، کاهش آلاینده‌ها، ایمن‌سازی عوامل و شرایط محیط کار مطابق حد مجاز و استاندارد‌های مشخص شده در قانون کار و آیین‌نامه‌های مربوط (مصوب شورای عالی حفاظت فنی) و سایر قوانین موضوعه در این زمینه اقدام کنند.

  دوم مشاغلی که ماهیتاً سخت و زیان آورند و با به کارگیری تمهیدات بهداشتی، ایمنی و تدابیر فنی از سوی کارفرما، صفت سخت و زیان‌آوری کاهش یافته اما همچنان سخت و زیان‌آوری آنها حفظ می‌شود مثل غواصی و کار در معادن.

  در تطبیق و تشخیص مشاغل گروه (ب) توسط کمیته‌های استانی ماهیت شغل و عدم امکان رفع صفت سخت و زیان‌آوری مطابق بند مذکور ملاک عمل است و خارج از موارد ذیل پس از رعایت ماده ۲ آیین نامه اجرایی و تبصره آن و با تأیید کمیته‌های استانی برابر مقررات می‌تواند جزو گروه (الف) محسوب شود. زدا افزود: در خصوص مشاغل گروه ب تماس و یا کار مستمر در گروه های مورد نظر ملاک بوده لذا مشاغل مدیریتی، سرپرستی، پشتیبانی، خدماتی، اداری، کارشناسی، نظارتی و نظایر آنها که استمرار فعالیت فرد در خارج از محل فعالیت و شرح شغل مشمولین گروه (ب) مشاغل سخت و زیان‌آور است، از شمول گروه مذکور خارج است.

  به طور مثال کار در معادن صرفاً کارکنانی که مستقیماً در معادن مشغول فعالیت هستند مشمول گروه ب خواهند بود و اشخاصی که به دلیل ماهیت شغل به طور محدود و یا به دلیل سرکشی به طور موقت یا ساعتی به این مکان ها مراجعه می کنند مشمول این ضوابط نخواهند بود. بجز کارهای در معرض پرتوهای یونساز و مواد رادیواکتیو به تشخیص سازمان انرژی اتمی که مشمول قانون حفاظت در برابر اشعه مصوب مورخ بیستم فروردین ماه ۱۳۶۸ مجلس شورای اسلامی و اصلاحات بعدی آن و سایر قوانین و مقررات مربوطه قرار می‌گیرند، فعالیت‌های گروه (ب) به شرح ذیل هستند:۱- کار در معادن اعم از تحت‌الارضی یا سطح‌الارضی که ایجاب می‌کند کارگر در تونل‌ها و راهروهای سرپوشیده به استخراج بپردازد.

  ۱-۱- کار استخراج شامل جداکردن یا منفجر ساختن مواد از سطح کار، حمل مواد عملیات مربوط به انفجار، اداره تأسیسات آب و برق در داخل معدن و به طور کلی هرگونه مباشرت و نظارتی که ایجاب نماید کارگر در تونل‌ها، راهروها یا میله‌های معدن انجام وظیفه کند.۲- کار در حفر قنوات، چاه‌ها، فاضلاب‌ها، تونل‌های زیرزمینی و مخازن سربسته.۳- تخلیه و حمل موادمذاب از کوره‌های مشغول به کار و کار مستمر در مجاورت کوره‌های ذوب به نحوی که کارگر در معرض مستقیم حرارت یا بخارات زیان‌آور متصاعد از کوره باشد.۴- کارگری که مستقیماً و مستمراً در امر تولید در کارگاه‌های دباغی، سالامبورسازی و روده پاک کنی اشتغال دارد و کار مستمر در گندآبروها – جمع‌آوری، حمل و دفن و بازیافت زباله به صورت غیرمکانیزه۵- کارگری که مستمراً به امر جمع‌آوری و انتقال، انبار کردن کود (نظافت مستمر طویله، اصطبل، سالن‌های پرورش طیور) در واحدهای دامداری و طیور اشتغال دارد.۶- کار مستمر و مداوم در فضای باز و در ارتفاع بیش از ۵ متر از سطح مبنا روی دکل‌ها، اتاقک‌های متحرک، داربست‌ها و اسکلت‌ها.۷- کار مداوم روی خطوط و پست‌های انتقال برق با فشار شصت و سه کیلوولت و بالاتر.۸- مشاغل شن‌پاشی، پخت آسفالت دستی، قیرپاشی و مالچ‌پاشی.۹- کار در محل‌های با فشار محیط غیرمعمول از قبیل غواصی.۱۰- کار مستمر در محیط‌هایی با فشار صوتی بسیار بالا که امکان کنترل یا حذف آن در محیط با حفاظت از دستگاه شنوایی با وسایل حفاظت فردی امکانپذیر نیست.۱۱- کار در امور سمپاشی باغ‌ها و اشجار و مزارع و ضدعفونی اماکن و طویله‌ها و آشیانه‌های مرغداری در زمان سمپاشی.۱۲- کارگری که مستقیماً در امر تولید و ترکیب سموم و حشره‌کش‌ها در زمان انجام کار اشتغال دارد.۱۳- کار با وسایل دارای ارتعاش که با وجود رعایت مقررات حفاظت فنی و ایمنی در حد غیرمعمول باشد و برای سلامتی کارگر زیان‌آور باشد.

  با توجه به ظرفیت مذکور در آیین‌نامه در صورت ضرورت و پیشنهاد کمیته‌های استانی هر شش ماه یک بار فعالیت‌های مصوب فوق قابل طرح در شورای عالی حفاظت فنی خواهد بود.معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی درباره شرایط برخورداری از قانون مشاغل سخت و زیان آور برای بیمه شدگان گفت سابقه پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان‌آور به هر میزان، قبل یا بعد از اشتغال در مشاغل عادی به ازای هر سال سابقه یک و نیم (۵/۱) سال محاسبه خواهد شد. به گفته وی بیمه‌شدگانی که در مشاغل سخت و زیان‌آور اشتغال به کار داشته‌اند، به یکی از حالات زیر می‌توانند از مزایای بازنشستگی وفق قانون مذکور بهره‌مند شوند.الف – افرادی که حداقل ۲۰ سال متوالی یا ۲۵ سال متناوب در کارهای سخت و زیان‌آور (مخل سلامت) اشتغال داشته باشند و حق بیمه مدت مزبور را به صندوق پرداخته باشند، می‌توانند تقاضای بازنشستگی کنند.

  ب – کسانی که فاقد شرط سابقه مقرر در بند الف بوده، لیکن متقاضی استفاده از سایر بازنشستگی مقرر در ماده ۷۶ قانون تأمین اجتماعی و تبصره‌های ذیل آن بوده و حداقل یک سال در کارهای سخت و زیان‌آور اشتغال به کار داشته باشند، هر سال سابقه پرداخت حق بیمه آنان در کارهای سخت و زیان‌آور یک سال و نیم محاسبه خواهد شد.

  منبع:ایران

  نوع مطلب : آموزشی، اخبار، عمومی، 
  برچسب ها : حسابدار، گروه شغلی، طبقه بندی مشاغل، حسابداری حقوق، حقوق و دستمزد، حسابگران،
  لینک های مرتبط : منبع،
  یکشنبه 6 بهمن 1398 ساعت 17 و 52 دقیقه و 10 ثانیه
  Many thanks for your impressive blog. It was very useful. I’m so glad I found this.
  چهارشنبه 2 بهمن 1398 ساعت 20 و 07 دقیقه و 26 ثانیه
  Wohh precisely what I was searching for, thank you foor posting.
  سه شنبه 1 بهمن 1398 ساعت 17 و 12 دقیقه و 33 ثانیه
  Thanks for another great post. The place else could anyone get that type of info in such an ideal means of writing? I've a presentation next week, and I am at the search for such information.
  یکشنبه 29 دی 1398 ساعت 09 و 24 دقیقه و 27 ثانیه
  thanks due to the fact that this countless informative website, keep up the great work
  چهارشنبه 25 دی 1398 ساعت 13 و 49 دقیقه و 57 ثانیه
  I was able to find good advice from your articles.
  یکشنبه 22 دی 1398 ساعت 15 و 57 دقیقه و 36 ثانیه
  Thank you a lot for sharing this with all of us you really recognise what you are talking approximately! Bookmarked. Kindly additionally discuss with my website =). We can have a link trade agreement between us
  چهارشنبه 18 دی 1398 ساعت 11 و 36 دقیقه و 49 ثانیه
  Very good post! We are linking to this great post on our website. Keep up the great writing.
  یکشنبه 15 دی 1398 ساعت 20 و 50 دقیقه و 54 ثانیه
  Good day! I could have sworn I’ve visited this blog before but after going through some of the articles I realized it’s new to me. Anyways, I’m certainly pleased I discovered it and I’ll be book-marking it and checking back regularly!
  پنجشنبه 12 دی 1398 ساعت 19 و 59 دقیقه و 32 ثانیه
  you are in point of fact a excellent webmaster. The web site loading pace is amazing. It kind of feels that you're doing any unique trick. Furthermore, The contents are masterpiece. you've done a great activity on this matter!
  جمعه 6 دی 1398 ساعت 18 و 44 دقیقه و 33 ثانیه
  Awesome! This might be by far the most useful thing on the matter I have ever come across. Many thanks for your effort.
  یکشنبه 1 دی 1398 ساعت 19 و 55 دقیقه و 03 ثانیه
  It's enormous that you are getting thoughts from this article as well as from our argument made at this time.
  یکشنبه 1 دی 1398 ساعت 16 و 56 دقیقه و 44 ثانیه
  That is a great tip particularly to those fresh to the blogosphere. Short but very accurate information… Appreciate your sharing this one. A must read post!
  دوشنبه 18 آذر 1398 ساعت 17 و 24 دقیقه و 01 ثانیه
  Download ringtones, message tones, alert tones etc... Free mobile ringtones for all type of phones, shared and submitted by our users. Choose from over 41000 ringtones uploaded under various categories. Get the latest ringtones in mp3 file format and set the coolest, trendiest tone as your mobile ringtone.<br>

  <a href=https://dolotnuthietke.com/sitesmapes.php>d j ringtone download mp3</a>
  <a href=https://dolotnuthietke.com>freeВ download ringtone mp3</a>
  <br>

  Access unlimited number of ringtones and download them with out sign up or registration. Surveys reveal that more than half of the mobile phone users between 15 to 30 years of age download ringtones at least once. To upload and share your collection of ringtones with other, click the 'Upload Ringtone' button and submit .mp3 files under 2MB in size.<br>

  <a href="http://www.ahanbaha.ir/post/387/">iphone s ringtone download mp3</a>
  42546_1
  دوشنبه 3 تیر 1398 ساعت 10 و 10 دقیقه و 48 ثانیه

  Helpful data. Thank you.
  cialis 5 mg funziona cialis daily reviews cialis for sale prezzo di cialis in bulgaria cialis lowest price il cialis quanto costa buy cialis online cheapest cialis for bph free cialis canadian cialis
  یکشنبه 2 تیر 1398 ساعت 18 و 12 دقیقه و 10 ثانیه

  Nicely put. Cheers.
  cialis 100 mg 30 tablet 5 mg cialis pharmacie en ligne tadalafil 20mg buy cialis online venta cialis en espaa cialis for sale south africa cialis 5 mg effetti collateral overnight cialis tadalafil tadalafil 20 mg cialis generico postepay
  یکشنبه 2 تیر 1398 ساعت 03 و 35 دقیقه و 38 ثانیه

  Cheers. I enjoy it!
  acheter cialis kamagra low cost cialis 20mg comprar cialis 10 espa241a cialis tadalafil online cialis side effects dangers order a sample of cialis does cialis cause gout chinese cialis 50 mg cialis generic availability cialis farmacias guadalajara
  شنبه 1 تیر 1398 ساعت 10 و 30 دقیقه و 41 ثانیه

  You have made your position quite clearly!.
  40 mg cialis what if i take cialis dose 30mg cialis 5 mg schweiz buy cialis sample pack enter site natural cialis purchase once a day cialis we choice cialis pfizer india cialis venta a domicilio canadian drugs generic cialis dose size of cialis
  جمعه 31 خرداد 1398 ساعت 18 و 27 دقیقه و 45 ثانیه

  Wonderful stuff. Regards.
  india cialis 100mg cost cialis canada cialis price thailand cialis generika tadalafil 10 mg buy cialis online click here cialis daily uk opinioni cialis generico cialis daily are there generic cialis
  جمعه 31 خرداد 1398 ساعت 02 و 54 دقیقه و 30 ثانیه

  Cheers! Loads of data!

  deutschland cialis online precios de cialis generico cialis 5 effetti collaterali precios de cialis generico click here cialis daily uk generic cialis levitra click now cialis from canada side effects for cialis cialis 20 mg best price cialis et insomni
  سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 23 و 20 دقیقه و 50 ثانیه

  Perfectly spoken genuinely. .
  how does cialis work cialis online napol online cialis safe site to buy cialis online cialis tablets for sale cialis venta a domicilio cialis dosage cialis diario compra cialis prezzo di mercato generic cialis at the pharmacy
  دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 09 و 59 دقیقه و 45 ثانیه

  Cheers. I like it!
  acheter du cialis a geneve cialis soft tabs for sale cialis kaufen discount cialis generic cialis 20mg tablets cialis daily dose generic can i take cialis and ecstasy cialis generic cialis generika cialis tadalafil online
  یکشنبه 26 خرداد 1398 ساعت 20 و 29 دقیقه و 48 ثانیه

  You expressed this terrifically.
  cialis rezeptfrei price cialis per pill cialis 10mg prix pharmaci cialis pills in singapore cialis from canada we use it cialis online store cialis generique 5 mg cialis 100 mg 30 tablet generic cialis review uk cialis arginine interactio
  یکشنبه 26 خرداد 1398 ساعت 05 و 53 دقیقه و 31 ثانیه

  Information very well applied!.
  order generic cialis online prices for cialis 50mg side effects for cialis buy cialis online nz cialis daily new zealand wow cialis 20 acheter cialis kamagra side effects of cialis prix cialis once a da click now cialis from canada
  شنبه 25 خرداد 1398 ساعت 01 و 49 دقیقه و 14 ثانیه

  You actually suggested that well.
  we choice cialis uk weblink price cialis look here cialis order on line cialis 5mg prix cialis 5 effetti collaterali tadalafil generic cialis venta a domicilio tesco price cialis cialis daily reviews buy original cialis
  جمعه 24 خرداد 1398 ساعت 11 و 33 دقیقه و 53 ثانیه

  With thanks! I enjoy it.
  cialis dosage generic cialis pill online cialis e hiv ou trouver cialis sur le net cialis generico milano cialis in sconto purchase once a day cialis cialis alternative generic cialis review uk rezeptfrei cialis apotheke
  پنجشنبه 23 خرداد 1398 ساعت 21 و 03 دقیقه و 37 ثانیه

  This is nicely said! .
  cost of cialis cvs cialis y deporte cialis qualitat canada discount drugs cialis cialis great britain deutschland cialis online fast cialis online cialis 10 doctissimo tesco price cialis free cialis
  یکشنبه 19 خرداد 1398 ساعت 07 و 43 دقیقه و 56 ثانیه

  Thanks, I enjoy this.
  tadalafil cialis herbs cialis wir preise prescription doctor cialis cialis savings card cialis generisches kanada cialis dosage recommendations buy cialis online cheapest look here cialis order on line where to buy cialis in ontario
  شنبه 18 خرداد 1398 ساعت 02 و 52 دقیقه و 00 ثانیه

  Useful tips. Cheers!
  cialis online deutschland prices for cialis 50mg cialis kaufen wo achat cialis en suisse safe site to buy cialis online cialis 100 mg 30 tablet rx cialis para comprar safe dosage for cialis tadalafil cialis online napol
  پنجشنبه 22 فروردین 1398 ساعت 03 و 06 دقیقه و 52 ثانیه

  Information well considered.!
  buy viagrow pro pharmacy canada 24 canadian medications 247 best canadian mail order pharmacies how safe are canadian online pharmacies canadian pharcharmy online24 north west pharmacies canada canadian online pharmacies reviews canadian pharmacy viagra brand canadian pharcharmy online24
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر


   
     
  ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو